Wybierz datę i kierunek wyjazdu, a resztą zajmiemy się my.
PLENRU

Islandia - WYPRAWA MARZEŃ


WYPRAWA MARZEŃ
Oczywiście możesz wybrać klasyczną formę zwiedzania, przemieszczanie się tylko łatwo dostępnymi drogami, ale … ale po co, skoro najpiękniejsze miejsca są właśnie tam, gdzie trudniej dotrzeć.… Chcemy pokazać Ci, to wszystko co do tej pory oglądałeś jedynie na zdjęciach. Są takie miejsca, które raz zobaczone sprawiają, że zakochujesz się w nich i chcesz wracać. Uważaj! Islandia uzależnia. Z resztą przekonasz się sam.

Przez cały pobyt będziemy poruszali się samochodami przystosowanymi do jazdy w Interiorze. Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojnie rzeki i jeziora lodowcowe, malownicze zatoki, majestatyczne wulkany, tryskające gejzery, pola geotermalne, kratery, wodospady i wiele wiele innych... Będziemy się poruszać po szutrowych drogach, przeprawiać przez rzeki, podziwiać marsjańskie krajobrazy Interioru! Nie zabraknie też kąpieli w gorących rzekach czy naturalnych basenach termalnych.

Pokonując tę trasę zobaczymy najpiękniejsze krajobrazy, spotkamy się ze wszystkimi żywiołami i od razu zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały tę krainę ognia i lodu. Czekają na nas niezapomniane wrażenia - zarezerwowane dla nielicznych! Interior, czyli wnętrze wyspy, to najmniej dostępne tereny na mapie Islandii.
Islandia – kraj trzy razy mniejszy od Polski. Niektórzy mogą nazwać tę wyspę małą, jednak różnorodność krajobrazów i wrażeń, jaką gwarantuje Islandia jest ogromna. Podczas wyprawy przemierzymy samochodami cały kraj, zatrzymując się w najbardziej urokliwych miejscach. Nie zabraknie spektakularnych wodospadów, drzemiących wulkanów, lodowców otoczonych bezkresem pól lawowych, tryskających gejzerów oraz gorących źródeł geotermalnych, w których zażyjemy relaksującej kąpieli. Podczas wyprawy wybierzemy się również na niemęczący trekking w najbardziej malowniczych sceneriach. Wszystko co do tej pory oglądałeś jedynie na zdjęciach, będzie w zasięgu Twojego wzroku. Islandia zaskakuje, ale i zachwyca. Przekonaj się o tym.

TERMIN: 
WYJAZD PRZENIESIONY NA SIERPIEŃ 2020 I CZERWIEC 2021

Wylot:   
Katowice - Reykjavik  16:35 – 18:50                       lub        Warszawa – Reykjavik    21:05 – 23:20
Powrót:  
Reykjavik - Katowice  19:35 – 01:35 /17.06/                        Reykjavik – Warszawa    00:20 – 06:20 /17.06/

Bagaż : bagaż rejestrowany max. 10 kg , bagaż podręczny 40x30x20cm

GRUPA : max 16 osób

CENA: 6500 zł
CENA ZAWIERA: przejazd samochodami terenowymi 4x4, opłaty za paliwo, 7 noclegów, 7 śniadań, 7 prowiantów, 6 obiadów (jednodaniowych); opiekę kierowcy - przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, opłatę za przelot i bagaż 10 kg
CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do Skogar Museum (2000 ISK = ok. 75 zł).


NOCLEGI
Podczas tygodniowego pobytu na Islandii zaplanowaliśmy wszystkie noclegi w jednym miejscu, z którego codziennie będziemy organizować wyjazdy. To obiekt typu hostel lub pensjonat z dostępem do kuchni. Pobyt na Islandii nie musi się kojarzyć z "wegetacją" w kiepskich warunkach z daleka od cywilizacji. Prosto, ale nowocześnie urządzone miejsca, w których będziemy nocować, pozwolą na wypoczynek po dniu pełnym wrażeń.

WYŻYWIENIE
Śniadania, prowianty oraz obiady są wliczone w cenę wyjazdu. Posiłki przygotowujemy sami, mając do dyspozycji aneks kuchenny. Wszelkie dodatkowe produkty wg własnego zapotrzebowania będzie można kupić w marketach. Ceny w islandzkich marketach są nieznacznie wyższe niż w Polsce. Każdego dnia będziemy też w miejscach, gdzie możliwe będzie zamówienie obiadu. Ale jedzenie w restauracjach jest dość drogie, na posiłek należy przeznaczyć około 120-300 zł. To powód, dla którego wyżywienie podczas wyjazdu zapewniamy my.

 
ŚRODEK TRANSPORTU
Podczas wyjazdu przemieszczamy się samochodami terenowymi z napędem 4X4, nie ma dla nas miejsc nie do odkrycia. Będziemy przeprawiać się przez rzeki, poruszać po kamienistych drogach lub wulkanicznych pustyniach. By zobaczyć na Islandii to co najpiękniejsze, tego typu samochód jest niezbędny. Samochód prowadzi kierowca, podczas wyjazdu spełniający również rolę pilota-przewodnika.


PODCZAS WYJAZDU ZOBACZYMY M.IN.:

KERID
Mały i bardzo malowniczy krater w Grímsnes, który jest popularnym miejscem turystycznym na trasie Złoty Krąg (Golden Circle). Turyści odwiedzający to miejsce często wybierają się na spacer wokół krateru ścieżką, która prowadzi po jego krawędzi aż do jeziorka znajdującego się na jego dnie.GEYSIR
Obowiązkowy punkt programu. Islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur. Do lat 60. XX wieku, Geysir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów, obecnie nie jest aktywny. Na terenie całego pola geotermalnego znajduje się także gejzer Strokkur, który wciąż jest gejzerem czynnym. Woda wytryskuje z niego na wysokość 30 metrów co kilkanaście minut. 


GULLFOSS CZYLI ZŁOTY WODOSPAD
Woda spływa kaskadowo w dwóch etapach, dając razem 32m wysokości. Trafia następnie do 2,5-kilometrowej szczeliny poniżej. Powstała ona pod koniec epoki lodowcowej przez katastrofalne fale powodziowe i jest przedłużana o 25 cm rocznie przez ciągłą erozję wody. Co sekundę przepływa tamtędy 1400 m³  wody. W języku islandzkim Gullfoss oznacza "Złoty Wodospad", ponieważ w słoneczny dzień woda przyjmuje złoty kolor.

GORĄCA RZEKA
W otoczeniu gór, zieleni, złowrogo buchającej z ziemi pary, płynie rzeka. Ale nie taka zwyczajna rzeka. Ona nigdy nie zamarza, wręcz przeciwnie. Są miejsca, gdzie można się poparzyć. Na pewnym odcinku jednak pozwala nam zażyć relaksującej kąpieli, gdy wokół śnieg i mróz lub choćby niewysokie letnie temperatury charakterystyczne da Islandii. Brzmi niesamowicie, prawda?

 
POLE TERMALNE
Łańcuch górski znany ze znajdującego się tam obszaru geotermalnego. Ta wrząca energia dokładnie pokazuje wulkaniczny charakter i pochodzenie gór, co więcej, potwierdza to ciemnoczerwony kolor skał riolicznych. Miejsce to znane było kiedyś jako ośrodek narciarski, ale ten projekt musiał zostać zamknięty w 2000r, ze względu na rosnącą temperaturę, która uniemożliwiła utrzymanie stoków – po prostu nie było tam wystarczająco dużo śniegu.

HVITSERKUR
W północno-zachodniej części Islandii znajdziemy samotnie stojącą 15-metrowej wysokości skałkę. Z daleka wyglądającą dość niepozornie, ale z bliska skała kształtem przypomina dinozaura, który przystanął, aby ugasić pragnienie. (wg niektórych - mamuta albo osła). W pobliżu znajduje się siedlisko największej na wyspie kolonii fok.


JEZIORO JOKULSARLON
Malownicze jezioro - laguna lodowcowa - w południowej Islandii, która powstaje z wody spływającej z topniejącego lodowca Vatnajokull. Tutaj bryły lodowcowe spotykamy przez caly rok. To również miejsce, gdzie można zobaczyć, jak rzeka wypływająca z lodowca wpada do morza. A na czarnej plaży spotkamy kryształy lodowe. W miejscu tym również zawsze widać foki.


KOŚCIÓŁ HOFSKIRKJA
Najbardziej znany budynek w Hof, którego dach pokryty jest murawą. Został wybudowany w 1883 roku i jest ostatnim kościołem w Islandii wzniesionym w tym stylu. Od 1951 roku należy do Muzeum Naordowego. Jest jednym z sześciu kościołów wciąż stojących, które są zachowane jako zabytki.


 
KANION FJADRARGLJUFUR
Kanion jest unikatowym, magicznym miejscem, a spacerując wzdłuż jego ścian można szybko zrozumieć dlaczego wszyscy turyści szukający niespotykanych krajobrazów wybierają się właśnie tam. Kanion ma 100 metrów głębokości i 2 km długości, został utworzony przez postępującą erozję, powodowaną przez przepływającą przez skały wodę spływającą z lodowców.


CZARNA PLAŻA
Reynisfjara bezdyskusyjnie należy do grona najpiękniejszych kruczoczarnych plaż, jakie można znaleźć na Islandii. Tuż przy wejściu na plażę czeka nie lada atrakcja w postaci niesamowicie ukształtowanych skał. To właśnie Gardar, słynne bazaltowe kolumny przypominające gigantyczne kościelne organy. Kawałek dalej pod nimi niewielka jaskinia, a trochę w oddali widoczne pojedyncze skały zanurzone w morzu – wg legendy zaklęte trolle.

WODOSPAD SELJALANDSFOSS
To najczęściej fotografowany wodospad Islandii. Nic dziwnego, gdyż można do niego nie tylko podejść blisko, ale również wejść za niego. Woda spada w  z wysokości ok. 60 metrów do głębokiego, zielonego basenu. Bardzo często w pobliżu pojawiająsię tęcze.SKOGAR MUSEUM
Właściwie trzy muzeum w jednym; muzeum transportu, w którym znajdują się przedmioty pochodzące z wczesnej Islandii. Następnie kolekcja historycznych budynków wiejskich na zewnątrz, które można zwiedzać. Są naprawdę fascynujące, dobrze utrzymane i umeblowane. I wreszcie muzeum ludowe, które jest wypełnione kolekcją ludowych  eksponatów, w tym pełnowymiarowej łodzi.
 
LANDMANNALAUGAR - GÓRY TĘCZOWE
Jeden z piękniejszych zakątków Islandii, zachwyca różnorodnością  barw, form skalnych oraz niezwykłą roślinnością. Bogaty w niezliczoną ilość dymiących fumaroli, mofet i kociołków błotnych, a to wszystko w zapierającej scenerii ryolitowych gór, tworzonych przez wieki działalnością wulkaniczną, poprzecinanych łąkami wełnianek.


THINGVELLIR
Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, jako że właśnie tutaj w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlamnet Althing, obradował on tutaj aż do końca XVIII wieku. W tym samym miejscu ogłoszono pełną niepodległość Republiki Islandii. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na budowę geologiczną. Znajduje się on bowiem w miejscu, gdzie stykają się płyty tektoniczne euroazjatycka i północnoamerykańska.

BŁĘKITNA LAGUNA
Rozumiana jako naturalne, lecz zagospodarowane na rzecz turystów, gorące źródło. Nadmiar wody z elektrowni utworzył sztuczne jezioro. Islandczycy postanowili wykorzystać je do celów zdrowotnych i w ten oto sposób powstało uzdrowisko Blue Lagoon. Kąpiel w błękitno-mlecznym basenie poprawia kondycję skóry, co jest zauważalne od razu, a także wspomaga leczenie różnorodnych chorób skórnych
 

KRYSUVIK
Pole geotermalne to istne zderzenie z wulkanicznym obliczem półwyspu. Temperatura pod powierzchnią ziemi sięga 200 stopni Celsjusza. Gazy i woda ogrzewane pod ziemią przez komorę magmy znajdują ujście na powierzchni w postaci gorących źródeł, bulgoczących bajorek i fumaroli. To one nadają temu miejscu specyficzny zapach.
 

REYKJAVIK 
Niezwykle malowniczo położona stolica Islandii, gdzie znajdziemy wiele restauracji, knajpek , lokalny targ, na którym kupimy m.in mięso z rekina. Warto jednak odwiedzić Hallgrímskirkja - kościół oraz spojrzeć na panoramę miasta z wieży kościelnej. Stare miasto, kolorowe domy, budynek Parlamentu, czy Opery przypominającej plaseter miodu - to kolejne miejsca, których nie można pominąć.
 
TO OCZYWIŚCIE NIE WSZYSTKO! NA NASZEJ TRASIE BĘDZIE JESZCZE WIELE CIEKAWYCH MIEJSC.
ISLANDIA NA PEWNO CIĘ ZASKOCZY :)

 

 

 

WYCIECZKI JEDNODNIOWE

facebook

Galeria zdjęć

img
Data: 07.07.2013
Il. zdjęć: 4 tr
img
Data: 20.06.2013
Il. zdjęć: 6 tr
img
Data: 01.02.2013
Il. zdjęć: 6 tr
img
Data: 07.05.2013
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 01.02.2013
Il. zdjęć: 7 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 10 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 10 tr
img
Data: 19.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 7 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 3 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 15.02.2012
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 14 tr
img
Data: 15.06.2013
Il. zdjęć: 22 tr
img
Data: 20.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr