Wybierz datę i kierunek wyjazdu, a resztą zajmiemy się my.
PLENRU

Wycieczki jednodniowe

WYCIECZKI JEDNODNIOWE

facebook
Węgry: Budapeszt
Cennik:
Terminy: Dorośli Student Dziecko
Wyjazd: 04:00. Powrót 23:59


Opis:
BUDAPESZT




W sezonie wakacyjnym 2022 nie realizujemy wycieczek dla klientów indywidualnych.

Wycieczki dla grup zorganizowanych realizujemy przez cały rok.
Zapraszamy do kontaktu: biuro@prestige-travel.pl lub tel. 660 552 502



W programie: wyjazd z Zakopanego, przejazd do Budapesztu, zwiedzanie Placu Bohaterów i zamku Vajdahunyad, przejazd Aleją Andrassyego ( wpisaną na listę UNESCO), przy której mieści się wiele ciekawych obiektów, m.in. Opera, Muzeum Terroru i inne, przejazd Mostem Łańcuchowym na stronę Budy: wjazd na Górę Gellerta (pomnik Wolności, Cytadela, panorama miasta), spacer po Wzgórzu Zamkowym: zamek królewski, pałac prezydencki, kościół  Macieja, Baszty Rybackie, krótki czas wolny, następnie  spacer na stronę Pesztu przez Most Łańcuchowy do Parlamentu, zwiedzanie Bazyliki św. Stefana – drugiego pod względem wielkości kościoła na Węgrzech,  następnie rejs statkiem po Dunaju, podczas którego podziwiać można stronę Budy i Pesztu oraz mosty łączące obydwie części miasta; przejazd na Vaci - głowny deptak miasta, czas wolny (ok. 3 godz.), powrót do Zakopanego.
 
Budapeszt- stolica Węgier, miasto pełne uroku, którego nadają mu m. in. zabytkowe pałace, pomniki oraz przepływający Dunaj. O jego pięknie świadczyć może liczebność miejsc, które zostały wpisane na listę obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Należy do nich m.in. Aleja Andrássyego - najpiękniejsza ulica Budapesztu. Jej zabudowę stanowią monumentalne kamienice z XIX wieku, w których mieszczą się m. in. Muzeum Poczty, Pałac Drechslera  oraz Opera . Na listę UNESCO została wpisana wraz z Placem Bohaterów, Parkiem Miejskim i biegnącą pod nią Milenijną Koleją Podziemną .

Obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki jest Wzgórze Gellerta. To miejsce, z którego roztacza się cudowny widok na miasto. Na jego zboczach można podziwiać pomnik biskupa Gellerta, któremu wzgórze zawdzięcza swą nazwę, 14 – metrowy, stojący na jeszcze wyższym postumencie Pomnik Wolności przedstawiający kobietę trzymającą w rękach liść palmowy,  Skalną Kaplicę oraz Cytadelę Obronną, która wraz ze Wzgórzem Zamkowym i promenadami naddunajskimi, również jest wpisana na listę UNESCO. W związku z dużym nasłonecznieniem na stoku południowym, oraz znikomym w części północnej, na wzgórzu Gellerta można oglądać skrajnie różniące się typy roślin- drzewa figowe mieszają się tutaj z roślinnością subalpejską.

Zwiedzając miasto nie sposób ominąć też Wzgórza zamkowego, które jest najstarszą i najbardziej reprezentacyjną częścią Budapesztu, która do dzisiaj zachowała swój pierwotny charakter. Na wzgórzu znajduje się Stare Miasto oraz Zamek Królewski. Ogrom budowli wzniesionej najprawdopodobniej w XIV w i jej barokowy rys odzwierciedla splendor i przepych, jaki charakteryzował wszystkie oficjalne siedziby cesarskie Habsburgów, a wcześniej - najwybitniejszych władców Węgier. Zamek Królewski jest otoczony kolejnymi dziedzińcami, pomnikami i fontannami. Na wzgórzu podziwiać można także inne równie cenne zabytki, jak kościół  Macieja z XIII wieku – jeden z najważniejszych kościołów na Węgrzech, gdzie dokonywano koronacji królewskich, Baszty Rybackie – fragment dawnych murów obronnych, za które odpowiadał cech rybaków, a przed nimi posąg konny Stefana I.

Przedostając się na stronę Pesztu Mostem Łańcuchowym, najstarszym mostem w mieście, z którym związana jest ciekawa legenda dotycząca jego budowniczego, koniecznie trzeba udać się do Bazyliki św. Stefana, największego kościoła na Węgrzech, zwieńczonego 96-metrową kopułą, w którym mieszczą się cenne relikwie.
Niewątpliwie największe wrażenie zrobi na wszystkich budynek Parlamentu, który dzięki swojej wielkości i starannemu wykonaniu stał się symbolem Węgier i Budapesztu, a obecnie umieszczany jest na większości widokówek, folderów, czy okładek przewodników. Utrzymany w stylu neogotyckim, o wymiarach 268 m x 123 m, mieści 691 pomieszczeń. Wnętrza są bogato zdobione freskami i malowidłami, a także witrażami.

 
 
Cena: do indywidualnej kalkulacji w zależności od wielkości grupy
 
Cena zawiera:
  • Transport
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Opiekę pilota
  • Przewodnika w Budapeszcie
  • wstęp do Bazyliki św. Stefana – 1 EUR
  • rejs statkiem - 13 EUR
     
 
Opinie turystów:
iwon-ka
Byliśmy na dwóch wycieczkach z tego biura. Pani w biurze okazała się bardzo cierpliwa i opowiedziała nam chyba o wszystkich wycieczkach jakie organizują, bo byliśmy tak niezdecydowani... Mimo tego, że podczas jednej z wycieczek pogoda nam nie dopisała, to i tak było bardzo miło. Dziękujemy i pozdrawiamy, Iwona i Mariusz.
Zdjęcia:
img

Galeria zdjęć

img
Data: 07.07.2013
Il. zdjęć: 4 tr
img
Data: 20.06.2013
Il. zdjęć: 6 tr
img
Data: 01.02.2013
Il. zdjęć: 6 tr
img
Data: 07.05.2013
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 01.02.2013
Il. zdjęć: 7 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 10 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 10 tr
img
Data: 19.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 7 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 3 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 15.02.2012
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 14 tr
img
Data: 15.06.2013
Il. zdjęć: 22 tr
img
Data: 20.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr