Wybierz datę i kierunek wyjazdu, a resztą zajmiemy się my.
PLENRU

Wycieczki jednodniowe

WYCIECZKI JEDNODNIOWE

facebook
Austria: Wiedeń
Cennik:
Terminy: Dorośli Student Dziecko
Wyjazd: 04:00. Powrót 23:59


Opis:
WIEDEŃ

Wyjazd: 04:00
Powrót: 24:00
Wycieczki jednodniowe dla klientów indywidualnych będziemy organizować ponownie latem 2020 roku.
Wycieczki dla grup realizujemy przez cały rok.
Zapraszamy do kontaktu: biuro@prestige-travel.pl lub tel. 660 552 502


 W programie: wyjazd z Zakopanego, przejazd do Wiednia, zwiedzanie Pałacu Schönbrunn (UNESCO) i ogrodów – letniej rezydencji cesarzowej Sisi, spotkanie z przewodnikiem lokalnym, przejazd pod Dom Hundertwassera – wyróżniający się kształtem i kolorystyką, spacer po ogrodach, przejazd Ringiem, przy którym mieszczą się takie zabytki jak:  Ratusz, Parlament, Opera, Uniwersytet, kościół Wotywny, pomnik Marii Teresy, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze, spacer przez dziedzińce Hofburga - całorocznej rezydencji Habsburgów, a także przez Graben i Kohlmarkt aż do Katedry św. Szczepana, czas wolny w centrum, wjazd na wzgórze Kahlenberg - punkt widokowy oraz miejsce, z którego dowodził Jan III Sobieski w bitwie z Turkami w 1683 roku, powrót do Zakopanego.
 
Wiedeń – nie tylko stolica Austrii, a jednocześnie miasto przyciągające elegancją, cennymi zabytkami, ciekawą historią oraz niesamowitą magią.
 Wśród miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Pałac Schönbrunn – letnia rezydencja słynnej cesarzowej Sisi. To budowla mająca ponad 1441 pomieszczeń, a cały kompleks pałacowo-ogrodowy obejmuje park w stylu francuskim, Gloriettę, labirynt alejek z imitacją ruin greckich, wzorowanych na ruinach Kartaginy, źródełko Schoner Brunnen, które niegdyż dało nazwę całej posiadłości, Palmiarnia, Ogród Różany, Ogród Zoologiczny. Wnętrza kryją zaś bogato zdobione i wyposażone sale oraz komnaty. Pałac ze względu na swoje historyczne znaczenie, niepowtarzalne położenie oraz  wspaniałe wyposażenie należy do głównych zabytków Wiednia, a w 1996 roku został wpisany na listę UNESCO.
Wykorzystując autokar warto przejechać Ringiem – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta, przy której znajdują się największe zabytki takie jak: Ratusz, Parlament w stylu helleńskiego gotyku , Opera, Uniwersytet, kościół Wotywny, pomnik Marii Teresy, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze.

 Kolejny punkt zwiedzania to Dom Hundertwassera, który należy do najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera. Dom wyróżnia się kształtem oraz kolorystyką. Ponadto na tarasach, balkonach i innych nietypowych miejscach rośnie wiele ciekawych gatunków roślin, które nadają budynkowi specyficzny charakter.
Spacerując z kolei po zabytkowym centrum nie sposób ominąć pałac Hofburg – całorocznej rezydencji Habsburgów, kolumnę morową, czy Katedrę św. Szczepana ze słynnymi kolorowymi dachówkami, uznaną za  najważniejszą budowlę gotycką w Europie.
 
 Graben i Kohlmarkt to dwie najbardziej ekskluzywne ulice Starego Miasta, przy których znajduje sie mnóstwo sklepów firmowych, salonów znanych projektantów, restauracji, czy kawiarni. Koniecznie trzeba spróbować nadzwyczajnej „kawy melange” podawanej z Apfelsrudel lub tortem Sachera.
A na koniec warto wjechać na wzgórze Kahlenberg – miejsce, z którego dowodził polski król Jan III Sobieski w zwycięskiej bitwie z Turkami w 1683 roku. Znajduje się tam kościół pw. św. Józefa prowadzony przez polskich księży. Z Kahlenbergu roztacza się panorama Wiednia.

 
Podczas trwania wycieczki autokar pozostaje do dyspozycji grupy, nie ma zatem potrzeby przemieszczania się metrem lub inną komunikację miejską.
 
Cena:
230 zł – dorośli
220 zł – młodzież, studenci do 26 roku
210 zł – dzieci do 15 lat
 
Cena zawiera:
  • Transport
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Opiekę pilota
  • Przewodnika w Wiedniu
  • Zestaw tourguide zwiększający komfort zwiedzania
Dodatkowo płatne:
-  wstęp do Pałacu Schönbrunn : 16€ - dorośli, 14,50€ - studenci (tylko z legitymacją Euro 26 lub ISIC), 11,50€ - dzieci i młodzież 6-18 lat ( POLECANE )


Wyjazd: parking autokarowy - Aleje 3 Maja ( dolna część, poniżej LIDL'a)

 
Opinie turystów:
olga79
wiele już widziałam i przeżyłam i muszę przyznać, że moje wrażenia po skorzystaniu z usług tego biura są bardzo pozytywne. Bardzo miła obsługa ( Pan Sławek, nasz pilot nie tylko ciekawie opowiadał o miejscach które zwiedzaliśmy ale sypał dowcipami, więc było bardzo zabawnie ;), do tego fajny autokar ( za każdym razem gdy wsiadaliśmy do niego był już schłodzony, mimo upałów na zewnątrz). Bardzo miło wspominamy ten wyjazd!
mariola111
super wycieczka, pozdrowienia dla Pana Mirka - naszego przewodnika :) licealistki z II C z Łodzi :)))))
Никодим
интересная экскурсионная программа и очень хороший гид рассказывает историю на русском языке
alinap
Byliśmy uczestnikami wycieczki do Wiednia organizowanej w języku rosyjskim. Ciekawe doświadczenie :) Zdecydowalismy się na nią, bo i pilot i przewodnik w Wiedniu mówił też po polsku, a było to jedyne biuro które w okresie zimowym organizowało taką wycieczkę. Było inaczej- trochę dziwnie :) (bo niby polskie biuro, a byliśmy mniejszością), ale w sumie całkiem fajnie. Alina i Przemek z Poznania.
Zdjęcia:
img

Galeria zdjęć

img
Data: 07.07.2013
Il. zdjęć: 4 tr
img
Data: 20.06.2013
Il. zdjęć: 6 tr
img
Data: 01.02.2013
Il. zdjęć: 6 tr
img
Data: 07.05.2013
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 01.02.2013
Il. zdjęć: 7 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 10 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 10 tr
img
Data: 19.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 7 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 3 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 15.02.2012
Il. zdjęć: 5 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr
img
Data: 15.09.2012
Il. zdjęć: 14 tr
img
Data: 15.06.2013
Il. zdjęć: 22 tr
img
Data: 20.09.2012
Il. zdjęć: 9 tr